Mezigenerační zahrada

20. 06. 2019

Dne 11. 6. 2019, k příležitosti oslavy 10. výročí od zahájení provozu Domova pro seniory Holásecká, proběhl slavnostní akt otevření Mezigenerační zahrady za přítomnosti primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Koncept tohoto venkovního prostoru slouží k relaxaci a terapii, k pohybu a hře pro klienty našeho domova, rodiny s dětmi, návštěvy, ale i pro širší veřejnost. Mezigenerační zahrada přebírá princip tzv. smyslových zahrad – propojení rozvoje smyslů a podporu pohybových aktivit. Program zahrady je tvořen rotopedem s lavičkou pro dvě osoby, trenažéry pro cvičení ramen a loktů, lanovým kolotočem, kladinou, interaktivním panelem s hrou, kresbou na tabuli a dalšími přírodními materiály, které slouží k rozvoji jemné motoriky. Mezi autorské prvky patří systém cest s kontrastními povrchy, které je možné přejít i bosou nohou. Hmatový záhon s vonnými květy, keře s aromatickými listy a s jedlými plody. Ke komplexnosti tohoto prostoru přispívá lehce přístupný chodník tvořen dřevěnými rošty s možností procházky. Nezbytnými prvky jsou zdroj pitné vody – pítko a lavičky s opěradly, které celou zahradu doplňují o možnost delší relaxace.

Mezigenerační zahrada bude pro veřejnost zpřístupněna od 1. 7. 2019.

Provoz objektu určuje Provozní řád, který je umístěn na oplocení s brankou a upravuje mimo jiné provozní dobu zahrady v období od 1. května do 30. září mezi 8:00 - 21:00h. Od 1. října do 30. dubna mezi 8:00 - 17:00h.

top